ARM MacBook modelleri için geri sayım başladı

 ARM MacBook modelleri için geri sayım başladı

10 Kasım 2020’de düzenlenecek olan One More Thing etkinliğinde ARM MacBook modelleri resmen tanıtılacak.

ARM ile çalına MacBook modellerinde Secure Enclave teknolojisi desteği ile sınıfının en iyi güvenlik sistemi sunulacak. Apple ayrıca sinir hızlandırıcıları ve makine öğrenimi teknolojisinin yanında kullanılacak yüksek GPU performansı vaat ediyor.

Bloomberg’den alınan veriler, ilk Apple ARM yongalarının A14X mimarisine dayalı 12 çekirdekli bir işlemciye sahip olacağını gösteriyor. Hem performans, işlemci ve GPU hızı hem de optimum pil ömrü açısından Intel emsallerinden daha iyi performans göstermeleri gerekiyor.

Söylentilere göre Apple, yaklaşan sunumun bir parçası olarak başka ürünleri de tanıtabilir. Bu nedenle uzun süredir beklenen kulak üstü kulaklık olan AirPods Studio’nun tanıtılmasını bekliyoruz.

Apple ayrıca bu etkinlikte AirTags adı verilen yeni ürününü de tanıtacak. Akılsız cihazları akıllandıracak olan bu cihazda U1 çipi yer alacak. Bu sayede cihazların yerini tespit etmek daha da kolaylaşacak.

Türkiye saati ile 20:00’da başlayacak olan bu etkinlikte başka sürprizin olmayacağını düşünüyoruz. Etkinlik sonrası ise uzun süredir merakla beklenen macOS Big Sur güncellemesinin de indirime sunulacağını tahmin ediyoruz.

Author: Elif Şafak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir