Apple ve TikTok anlaştı

Apple ve TikTok anlaştı

Son zamanlarda, Apple’ın pazarlama stratejisinde daha aktif hale geldiği görülüyor. TikTok ile Apple Music için dört aylık ücretsiz deneme süresi sağlamak üzere işbirliği yaptığını bugün duyurdu. Apple, iOS platformu TikTok uygulaması üzerinden Apple Music’e abone olan kullanıcılar için 4 aylık ücretsiz deneme süresi sağlayan TikTok’ta yeni bir etkinlik başlatıyor. Ayrıca reklam, Apple Music çalma listelerini tanıtmak için TikTok’un viral müziğini kullanıyor. Ardından kullanıcılara ücretsiz bir deneme süresi sunuluyor.

Teklif geçerli bir Apple Kimliği ile kullanılmalı. Bu kampanya Ocak 2021’e kadar sürecek ve birkaç farklı ülkede geçerli olacak. TikTok kullanıcıları, müziği seven gençler olabilir ve bu, nispeten doğru bir pazarlama kampanyası olarak kabul edilebilir.

iPhone 12 serisi, birden çok pazarda hızla satılıyor. Bu, bu cihazların tedarikinin neredeyse hiç yeterli olmadığını göstermektedir. Ancak Apple, sadece iPhone 12 serisi için değil, tüm iPhone serisi için üretim konusunda bir şeyler yapacak. Şirket geçtiğimiz günlerde iPhone üretimini önümüzdeki yılın ilk yarısında yüzde 30 artıracağını duyurmuştu. Bu, iPhone üretimini Ocak 2021’den Haziran 2021’e kadar 96 milyon adede çıkaracağı anlamına geliyor.

Apple hem iPhone üretimi hem de hizmet konusunda atılımlarına hız kesmeden devam edecek gibi görünüyor. 2021 yılında COVID-19 gibi bir salgın olmaz ise Apple’dan yeni ürün ve hizmetler göreceğiz. Bakalım Cupertinolu firmanın bir sonraki sürprizi ne olacak?

Author:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir