Apple TV ile oyun oynanabilecek

Apple TV ile oyun oynanabilecek

Apple TV, bir süredir Amazon ve Google’ın yayın kutusu pazarında sıkı bir rekabetle karşı karşıya. Apple’ın gelecek yıl güncellenmiş bir uzaktan kumanda ve yeni işlemciye sahip yeni bir Apple TV 2021 sürümünü yayınlamaya çalıştığı ve oyun odaklı çalışacağı söyleniyor.

Bloomberg muhabiri Mark Gurman, Apple’ın daha yeni, daha güçlü bir işlemci ve güncellenmiş kumanda içeren yeni bir Apple TV tanıtmayı planladığını açıkladı. Apple’ın ayrıca yayın kutusu alanında gerçekten olgun olmayan bir alan olan oyun deneyimine çok fazla odaklanacağı bildirildi.

Apple’ın, Apple Arcade hizmetindeki yeni konsol tabanlı oyunlarla tamamlanmış olabilecek bir oyun denetleyicisi piyasaya sürmeyi planladığına dair söylentiler var. Bu, Apple’ın Google’ın sunduğu Stadia denetleyicisi ve Google TV ile Chromecast’i ile rekabet etmesini sağlayacak.

Apple TV’nin yayın kutusu pazarında mücadele ettiği bir diğer alan da fiyat. Maalesef ki Apple’ın kara kutusu rakiplerine göre çok çok daha pahalıya satılıyor. Amerika ve Avrupa pazarında fiyat açısından Google ile rekabet edemeyen Cupertinolu firmanın, fiyatı büyük ölçüde kırması gerekiyor. Film ve dizi izlemekten başka bir işe yaramayan kutunun bu denli pahalı olması oldukça mantıksız. AirPlay için alınır deseniz artık TV’lerde bu özellik yer alıyor.

Apple’ın 2021 yılında ana gelir kaynaklarının dışında kalan ürünlerinde büyük bir indirim yapması en kötü ihtimalle fiyatları sabit tutması gerekiyor.

Author:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir