Apple Glass’ın fiyatı ne kadar olacak?

Zaten yeni nesil iPhone modellerinde kullanılan AR sisteminin de Apple Glass’ın kullanımına önemli ölçüde katkı sunacağı tahmin edilmekte. Peki Apple merakla beklenen akıllı gözlüğünü ne zaman satışa sunacak? Asıl merak edilen soru bu.
Son söylentilere göre Apple ilk akıllı gözlüğü için geri sayıma geçmiş durumda. Eğer herşey planlandığı gibi giderse 2022 yılının son çeyreğinde Apple Glass’ın resmi olarak tanıtılması bekleniyor.

Peki Apple geliştirdiği ilk akıllı gözlük için nasıl bir fiyat etiketi koymayı düşünüyor. Bu konuda da sızdırılmış olan bazı bilgiler mevcut. Apple’ın AR tabanlı gözlüğünde kullandığı teknolojilerin biraz maliyetli oluşu, Apple Glass’ın fiyatını olumsuz yönde etkilemiş.

Sızdırılan raporlara göre Apple ilk akıllı gözlüğü için 2000 dolar civarında bir fiyat etiketi düşünüyormuş. Üstelik bu sadece gözlüğün çerçeve fiyatı. Eğer bu gözlüğü camlarıyla birlikte almak isterseniz fiyat seçtiğiniz cama göre biraz daha yükselecek. Tabi ki şimdilik Apple’dan hiçbir resmi açıklama gelmediğini ve bu haberin de tamamen söylenti kaynaklı olduğunu unutmamak gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir