Apple AirPlay 2 LG TV’lere geldi

Apple AirPlay 2 LG TV’lere geldi

Güney Koreli LG, daha önce yalnızca 2019 ve 2020 LG OLED TV modelleri için Apple AirPlay 2 ve HomeKit desteğini sunmuştu. Şimdi de LG 2018 TV modellerine Apple’ın hizmetlerini güncelleme ile sunmaya başladı.

Aktarılanlara göre, birden fazla kullanıcı bu Pazartesi LG 2018 TV’lerinde hem AirPlay 2’yi hem de HomeKit’i etkinleştirmeyi başardı. Bu özellikler aşamalı bir süreçte kullanıma sunuluyor, bu nedenle yeni seçeneklerin TV’de görünmesini beklemenin yanı sıra güncellemeyi zorlamanın bir yolu yok gibi görünüyor.

AirPlay 2 ile kullanıcılar şarkıları, videoları ve daha fazlasını bir iPhone, iPad veya başka bir Apple cihazından Apple TV olmadan doğrudan bir LG TV’ye aktarabilir. HomeKit’e gelince, kullanıcıların TV’yi Home uygulaması veya Siri aracılığıyla kontrol etmelerine olanak tanıyor.

Şirket başlangıçta performans endişeleri nedeniyle 2019 ve daha yeni TV’leri için AirPlay 2 ve HomeKit’i sunacağına söz vermişti. Ancak LG fikrini değiştirdi ve Apple’ın 2018 modelleri için özellikleriyle bir yazılım güncellemesi başlatmaya karar verdi. Samsung, Vizio ve Sony gibi diğer şirketler de Smart TV’lerinde Apple TV, AirPlay 2 ve HomeKit sunuyor.

Apple tarafından resmi olarak desteklenmeyen bir TV’niz varsa, Apple TV uygulamasını almak için Apple TV veya PS5 gibi cihazları kullanabilirsiniz. Xbox’ta ise 3. parti AirPlay uygulaması olduğu için iPhone’u direkt olarak olarak TV’ye yansıtabileceğinizi belirtelim.

Author:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir